Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Rozumiem

Golf Cup 2012

Emocje sięgały zenitu 15-16 września 2012 na polu Golf Park Józefów, gdzie po raz pierwszy w historii tego obiektu rozegrany został turniej golfowy w formule dwudniowej.

W turnieju wzięło udział 47 zawodników, rozgrywających zawody w dwóch turach.

 

„Jestem niezwykle dumny, że Nasze małe pole z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę graczy. Cieszymy się, iż wśród uczestników znajdują się przedstawiciele różnych klubów golfowych, będący na różnym poziomie rozwoju golfowego. Świadczy to o tym, iż Golf Park Józefów jest doskonałym miejscem zarówno dla graczy początkujących,  jak i zaawansowanych golfistów.” - podsumował Artur Trukawiński Dyrektor hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów.

 

Zwycięzcą turnieju został Michał Kołubiec (101 uderzeń), który o 2 uderzenia wyprzedził Jakuba Grzesiuka (103 uderzenia). Trzecie miejsce wywalczył Marek Janiec (105 uderzeń).  

Nagrody ufundowały firmy: Klinika La Perla, Vratelli, Mercedes Benz Warszawa, CHIC, Bo Concept oraz Holiday Inn Warszawa Józefów.

 

Rywalizacja podczas turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Wielu graczy może pochwalić się wynikami poniżej normy pola, co świadczy o bardzo dobrej, praktycznie bezbłędnej grze krótkiej” podkreślał Piotr Misiewicz, Golf Supervisor pola Golf Park Józefów.

 

W czasie turnieju dodatkowych emocji dostarczyło czterech graczy, którzy zagrali `Hole In One`. W sobotę w niezwykły sposób dokonał tego Robert Ginter, którego piłka najpierw odbiła się od drzewa, aby dotoczyć się do dołka. Drugiego dnia tym perfekcyjnym uderzeniem mogli pochwalić się Tomasz Paziowski, Bartosz Grudziński oraz Michał Hołubiec. Takie wydarzenie świętuje się szampanem, którego oczywiście nie zabrakło w Holiday Inn Warszawa Józefów.

 

W kategorii kobiecej zwyciężczynię wyłoniła dogrywka, gdyż po dwóch dniach rywalizacji jednakowy wynik miały trzy zawodniczki Agnieszka Paluch, Ola Knecht oraz Iga Józefiak. Ostatecznie `Birdie` w dogrywce dało zwycięstwo Idze.

Pierwsze miejsce wśród seniorów wywalczył Stanisław Poznański, wyprzedzając tylko o 2 punkty Waldemara Kuśmierka.

 

Golf Park Józefów będący częścią Holiday Inn Warszawa Józefów  i oddalony jedynie o 20 km od centrum Warszawy jest  jednym z najciekawszych obiektów treningowych na golfowej mapie Polski.

W skład kompleksu wchodzi strzelnica golfowa (driving range) z 9 stanowiskami zadaszonymi oraz 9 odkrytymi (na tarasie) pozwalająca na grę w różnych warunkach pogodowych. Do Golf Park Józefów należy również ćwiczeniowe putting green z 10 dołkami oraz 6-cio dołkowe pole golfowego typu pitch&putt z dołkami o odległości 38-58m. Cały teren jest oświetlony, co pozwala na grę nawet do późnych godzin wieczornych.

Golf Park Józefów jest jednym z liderów w Polsce pod względem wydawania Zielonych Kart (Green Card), czyli dokumentu potwierdzającego odbycie szkolenia z podstaw golfa, przepisów gry i etykiety golfowej oraz zdanie z powodzeniem egzaminu prowadzonego przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów.

 

W ofercie pola znajdują się zarówno lekcje dla graczy na różnym poziomie zaawansowania, jak i szeroka gama turniejów i wydarzeń golfowych.

Po zaciętej rywalizacji „na trawie” można odpocząć w Centrum Delphinus (basen, jacuzzi, sauny) lub zrelaksować się w hotelowym SPA, a potem spróbować arcydzieł kulinarnych serwowanych przez Szefa Kuchni Holiday Inn Warszawa Józefów – Pawła Kałuskiego.

Golf to nie jedyny sport, jaki można uprawiać na terenie Holiday Inn Warszawa Józefów. W skład kompleksu rekreacyjnego wchodzą również 2 oświetlone korty tenisowe z nawierzchnią ze sztucznej trawy, park linowy oraz mini golf.


Hotel zajmuje się także organizacją wszelkiego rodzaju imprez od integracyjnych po urodziny i wesela, podczas których można poszaleć na quadach, gokartach lub zorganizować spływ kajakowy: „Nasze położenie to As w rękawie – nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych” zachwalał swój obiekt Artur Trukawiński.