Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Rozumiem

Restauracja Luna Sol w prestiżowym przewodniku gastronomicznym Gault & Millau

Restauracja Luna Sol w Holiday Inn Warszawa Józefów**** znalazła się w pierwszej polskiej edycji uznanego na świecie przewodnika kulinarnego Gault & Millau zdobywając 12 na 20 możliwych punktów. Przewodnik Gault & Millau jest obok przewodników 'Main Cities of Europe' przyznającego gwiazdki Michelin, najbardziej wiarygodnym i prestiżowym źródłem rekomendacji dla restauracji w 9 krajach świata.

 

Restauracja Luna Sol w Holiday Inn Warszawa Józefów**** została opisana jako miejsce międzynarodowe i eleganckie, kreowane przez uznanego i ambitnego Szefa Kuchni Roberta Trzópka. Przyznano jej 12 punktów, czyli jedną czapę kucharską na pięć możliwych. Jest jedną z nielicznych restauracji hotelowych, które znalazły się w przewodniku.

 

Autorzy przewodnika Gault & Millau stawiają sobie za cel wskazywanie najlepszych restauracji, pokazywanie nowych trendów i wschodzących gwiazd polskiej gastronomii. Restauracje są oceniane w skali 20 punktowej, a na bazie tej punktacji przyznaje się „czapy kucharskie” – od 1 do 5 . Systemem punktów i czap kucharskich ocenia i honoruje restauracje oraz szefów kuchni.

 

Jak informują autorzy w przedmowie do przewodnika Gault & Millau Polska 2015, oceny restauracji dokonało grono wyszkolonych inspektorów z Polski, Francji i Belgii na podstawie 100-elementowego kwestionariusza. W ramach pierwszej edycji inspektorzy odwiedzili ponad 600 restauracji w całej Polsce. Wszystkie degustacje odbyły się anonimowo, niejako z pozycji przeciętnego gościa restauracji, a o ocenie decydowała wyłącznie jakość serwowanego jedzenia i  kunszt kucharzy (dobór produktów, technik przyrządzania, zestawień smakowych i prezentacji).

 

Żółte przewodniki Gault & Millau to jedna z najbardziej zaufanych marek związanych z branżą gastronomiczną w Europie stworzona przez dwóch znanych krytyków kulinarnych z Francji -  Henri Gault i Christian Millau. Ich przewodniki rozpoznawane są jako niezależne, rozstrzygające i autorytatywne. Obecnie są dostępne w Austrii, Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, Australii, na Węgrzech oraz w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.